Tenis můžete začít hrát v každém věku 😊

TENIS MŮŽETE ZAČÍT HRÁT V KAŽDÉM VĚKU 😊

 

V současné době lidé chtějí sportovat nejenom z důvodu hubnutí, ale hlavně pro sebe, cítí se lépe a radostněji. Kolem nás se z ničeho nic vyrojila spousta sportů a inspirací, jak trávit volný čas. Proto si můžeme vybírat sport, který nás baví a těší 😊, trávíme čas s našimi příteli se stejnou zálibou. Anebo je to výzva, kdy se zkusíme naučit něčemu novému, vezměte s sebou kamaráda, kamarádku, partnera….a zkuste se naučit tenis, pokud jej chcete hrát rekreačně a pro radost, není nikdy pozdě se ho naučit.

 

Pár pravidel:

  •   budete potřebovat kvalitní sportovní boty
  • dále budete potřebovat raketu a míčky. Míčky si můžete rovnou koupit, ty tolik drahé nejsou, pro začátečníky se nedoporučují ty klasické žluté, jaké známe všichni, ale barevné, protože jsou pomalejší.  Raketu Vám za poplatek na většině tenisových kurtů ze začátku zapůjčí, jednak tenisová raketa není levná záležitost, a pokud si nejste jistí, že Vás tento sport bude bavit, tak do začátku si jí tedy kupovat nemusíte.
  • základní postoj při tenisu – stojíte vzpřímeně s mírně pokrčenými koleny, váhu držíte na špičkách, tak můžete rychleji reagovat, vždy po odpalu je nutné vrátit se doprostřed kurtu, abyste mohli reagovat na míček, ať přiletí z jakékoli strany.
  • a na závěr – při tenisu je důležitá koncentrace, míč létá vysokou rychlostí, takže vybavovat se při této hře s někým dalším opravdu nestihnete 😊

 

Pokud se však pro koupi tenisové rakety rozhodnete, měla by mít raketa ty správné rozměry – rám rakety nesmí mít celkovou šířku větší než 31,75 cm, raketa nesmí být delší než 73,66 cm, u začátečníků a lidí, kteří hrají jen pro radost.

Krásnému bílému sportu zdar !!!

« (Předchozí příspěvek)
(Následující příspěvek) »


Diskuze je uzavřena

© 2024: Tenisové kurty Jedovnice | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress